Koszulka z nadrukiem

Koszulki z nadrukiem

Grzesiek

Autor

Podsumowanie: Koszulki z nadrukiem to całkiem ciekawy pomysł, aby wyrazić swoją artystyczną dusze na ulicy.

 

Wstęp

Chcesz się wyróżnić na ulicy jakimś wyjątkowym ubraniem, wzorem, napisem, rysunkiem? Jedną z najprostszych metod będzie stworzenie koszulki lub bluzy z własnym nadrukiem.

Jak zrobić koszulki z własnym nadrukiem?

Bez większego problemu znajdziesz w Internecie wiele ofert za pomocą których możesz zamówić koszulkę z wybranym gotowym wzorem lub przygotowanym przez Ciebie. Ciekawszą opcją może być rozwiązanie, gdzie możesz projektować wzory i przy okazji uruchomić sklep z towarami, na których będą one drukowane. Cała operacja jest bardzo prosta i umożliwi Ci sprawdzenie jak rynek reaguje na zaprojektowane przez Ciebie wzory. Dodatkowo sam będziesz mógł zamawiać je na własne potrzeby.

Jedną z bardziej popularnych firm na naszym rynku oferującą taką usługę jest Cupsell.pl. Na nasz rynek wchodzi również Amazon, który posiada usługę Merch by Amazon. 

Po Twojej stronie jest projektowanie wzorów, wprowadzanie ich do sklepu oraz szukanie klientów. Firmy z których usług korzystasz są odpowiedzialne za całą resztę związaną ze sprzedażą.

Namaluj ręcznie

Bardziej ambitnym rozwiązaniem może być namalowanie wzoru na koszulce własnoręcznie. W sklepach do dyspozycji masz specjalne farby, flamastry, szablony itp. Jest to niestety bardziej skomplikowany sposób, ponieważ trzeba mieć trochę umiejętności manualnych a sam proces malowania na materiale jest dość uciążliwy. Dodatkowym plusem takiej technologii jest fakt, iż może przy okazji stanowić super zabawę dla całej rodziny. Pamiętaj, że nikt nie wie co chciałeś namalować i jak to miało wyglądać. Nawet jak według Ciebie coś nie wyszło to gwarantuje Ci, że zaprezentowanie się w ręcznie malowanym ubraniu da lepszy efekt od zamawianego wydruku.

Jakość zamawianych koszulek

Firmy oferujące usługi nadruku często posiadają również inny asortyment, oprócz koszulek. Na stronach Cupsell możesz przeczytać jakimi towarami obecnie dysponują wraz z informacją o jakościowych parametrach tych produktów: https://cupsell.pl/strony/asortyment.html

Osobiście zamawiałem kilka koszulek i co do ich jakości nie mam uwag a po kilku praniach trzymają się bardzo dobrze. Jeżeli myślisz poważnie o sprzedaży w takim modelu warto abyś każdy z przygotowanych produktów zamówił i zobaczył czy ostateczny efekt Cię satysfakcjonuje. Szczególnie chodzi o jakość przygotowanej przez Ciebie grafiki czy wszystko wyszło, jak chciałeś.

Grafiki do druku możesz przygotować w darmowym programie GIMP który jest dostępny tu: https://www.gimp.org.

Wspomniane serwisy zalecają następujące parametry dla przygotowywanych grafik:

  • Cupsell – Plik PNG (bez tła), wymiary minimum 3000×3000 px, maksymalna waga pliku 10MB,
  • Amazon – Plik PNG, wymiary 4500 x 4050 px, maksymalna waga pliku 25MB, 300 DPI.

Własny sklep

Jest to taka namiastka własnej marki odzieżowej, namiastka ponieważ nie projektujesz ubrań jako takich a jedynie nadruki. Możesz w ten sposób sprawdzić w bardzo szybki i tani sposób jaki jest odbiór Twoich pomysłów lub zamówić coś na własne potrzeby. Plusem jest to, że nie musisz się niczym przejmować od strony produkcji, sprzedaży, reklamacji itp.

Przykład sklepu

Poniżej prezentuje kilka produktów które zaprojektowałem na własne potrzeby. Jak widać sklep Cupsell można wyświetlić również na własnej stronie. Są jeszcze bardziej rozbudowane metody integracji, lecz ten poniżej nie wymaga żadnej wiedzy technicznej i jest do wykonania w dwie minuty.

Ciekawe? Chcesz więcej?

Ten newsletter to przede wszystkim dostęp do dodatkowych, niepublikowanych zasobów, a tylko przy okazji służy do powiadamiania o nowych artykułach.

Zawsze wolny od spamu!

Będzie źle, to mnie poinformujesz. Nie poprawi się, to zrezygnujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *